Zitzi Delfi Pro moduloppbygd sittesystem

Zitzi Delfi Pro moduloppbygd sittesystem
Zitzi Delfi Pro med Guppy understellIllustrasjon av sittegrop til de moduloppbygde sittesystemene Zitzi Delfi Pro og Zitzi Sharky ProZitzi Delfi Pro moduloppbygd sittesystem
Zitzi Delfi Pro moduloppbygd sittesystemØnsker du å kjøpe eller søke om dette produktet?

Moduloppbygd sittesystem med gode støttemuligheter for barn og unge.

Dokumenter

Produktbeskrivelse

Med Zitzi Delfi Pro har vi muligheten til å oppnå en optimal sittestilling tilpasset den enkelte.

En god korsryggstøtte og en integrert sittegrop minsker sjansen for å skli frem i setet og fremmer postural kontroll. En slik kontroll av kroppens balanse gir bedre forutsetninger for hodekontroll og øker mulighetene for aktivitet og deltakelse. Sittedelen optimaliseres etter brukerens behov. Zitzi Delfi Pro kan tilpasses benlengdeforskjell og windswept-stilling gjennom individuell justering av setedybde og abduksjon/adduksjon.

Seteenheten kan justeres hele 10 cm i dybden, for å oppnå en mest mulig optimal sittestilling. Dette gir samtidig brukeren mulighet til å vokse med stolen.

Zitzi Delfi Pro har Flex-rygg som tillater en dynamisk sittestilling og bryter spasmer. Dette er hensiktsmessig for å gi bevegelsesfrihet, variasjon og en beroligende effekt ved ekstensjonsspastisitet. Ryggen har justerbar hoftevinkel, hvilket bryter spastisiteten, samtidig som Fleks-ryggen fanger opp kraften og beholder posisjoneringen i sittende.

Justerbare bolstøtter sammen med bekkenstøtter gir mulighet for 3-punktstøtte og en god posisjonering av bolen. Dette reduserer risikoen for feilstillinger samtidig som det tilrettelegger for aktivitet. Ryggen er justerbar i høyde og bredde. Rygghøyde og bolstøtter kan reguleres med bruker i stolen.

Sittesystemet er kollisjonstestet og godkjent. Seteenhetene kan også brukes på øvrige understell. Se fanen valg av understell. 

Tekniske data

Zitzi Delfi ProStr. 0 str.1str.2str.3str.4
Setebredde min24 cm24 cm28 cm32 cm36 cm
Setebredde maks30 cm30 cm34 cm38 cm42 cm
Setedybde min14 cm17 cm24 cm31 cm37 cm
Setedybde maks20 cm26 cm33 cm40 cm47 cm
Abduksjon0⁰ - 18⁰0⁰ - 18⁰0⁰ - 18⁰0⁰ - 18⁰0⁰ - 18⁰
Adduksjon0⁰ - 9⁰0⁰ - 9⁰0⁰ - 9⁰0⁰ - 9⁰0⁰ - 9⁰
Windswept mulighet9⁰9⁰9⁰9⁰9⁰
Separate bendelereJaJaJaJaJa
Lårbredde min10 cm10 cm12,5 cm14,5 cm15,5 cm
Lårbredde maks12,5 cm12,5 cm14,5 cm15,5 cm19 cm
Rygghøyde min36 cm36 cm41 cm46 cm46 cm
Rygghøyde maks46 cm46 cm51 cm59 cm59 cm
Ryggbredde20,5 cm20,5 cm25,5 cm28,5 cm28,5 cm
Ryggvinkel-10 - +30°-10 - +30°-10 - +30°-10 - +30°-10 - +30°
Armhulehøyde17 -27 cm17 - 27 cm24 - 34 cm30 - 40 cm30 - 40 cm
Hoftevinkel-12 til +26⁰-12 til +26⁰-12 til +26⁰-12 til +26⁰-12 til +26⁰
Brukerlengde60 - 80 cm70 -100 cm90 - 130 cm120 - 160 cm140 - 170 cm
Vekt stol6,9 kg7 kg8,3 kg10 kg11 kg
Max.brukervekt90 kg90 kg90 kg90 kg90 kg

**Godkjent kollisjonstest gjelder brukervekt opp til 75 kg

Art.nr. / HMS

BeskrivelseArt.nrHMSnr
Zitzi Delfi Pro str 0285660239034
Zitzi Delfi Pro str 1285661239035
Zitzi Delfi Pro str 2285662239036
Zitzi Delfi Pro str 3285663239037
Zitzi Delfi Pro str 4285664239038

Valg av understell

Sittesystem Zitzi Flipper Pro str. 1 Zitzi Flipper Pro str. 2 Zitzi Flipper Pro str. 3Flipper Pro Flex Zitzi Guppy
str. 1
Zitzi Guppy
str. 2
Zitzi Seabass Pro str. 1 Zitzi Seabass Pro str. 2 Zitzi Seabass Pro str. 3
Zitzi Delfi Pro str. 0XX 1XX
Zitzi Delfi Pro str. 1XX 1XX
Zitzi Delfi Pro str. 2XXX
Zitzi Delfi Pro str. 3XXXX 2
Zitzi Delfi Pro str. 4XXX 2X 2X 2

X1 ved bruk av tilt med gassylinder

X2 avhenger av hjulstørrelse

Standardutstyr

  • Rygg og sete med justerbare setefremdeler
  • Grått/svart trekk (opplys hvis annen farge ønskes)
  • Gassylinder med flex (gir flexfunksjon til ryggdel)
  • Hoftebelte Pro
  • Zitzi Delfi Pro armstøtte
  • Zitzi Delfi Pro hodestøtte, grå
  • Zitzi Delfi Pro fotstøtte hel
  • Kjørebøyle svart festet på rygg
  • Zitzi adaptersystem Pro
  • Umbraconøkkel 4 mm

Utvalgt tilbehør

BeskrivelseArt.nrHMSnr
Bolstøtte Zitzi Delfi Pro høyre str0 fast 285620239006
Bolstøtte Zitzi Delfi Pro venstre str0 fast 285621239007
Bolstøtte Zitzi Delfi Pro høyre str1 fast 285622239008
Bolstøtte Zitzi Delfi Pro venstre str1 fast 285623239009
Bolstøtte Zitzi Delfi Pro høyre str2 fast 285624239010
Bolstøtte Zitzi Delfi Pro venstre str2 fast 285625239011
Bolstøtte Zitzi Delfi Pro høyre str3 fast 285626239012
Bolstøtte Zitzi Delfi Pro venstre str3 fast 285627239013
Bolstøtte utsvingbar str. 1, høyre285630239014
Bolstøtte utsvingbar str. 1, venstre285631239015
Bolstøtte utsvingbar str. 2, høyre285632239016
Bolstøtte utsvingbar str. 2, venstre285633239017
Bolstøtte utsvingbar str. 3, høyre285634239018
Bolstøtte utsvingbar str. 3, venstre285635239019
Pro Mini str. S ink. vannrettstag7701177011
Pro Mini str. M ink. vannrettstag7701277012
Pro Heads Up str. S kort inkl. vannrettstag770166770166
Pro Heads Up str. S lang inkl. vannrettstag770161770161
Pro Heads Up str. M kort inkl. vannrettstag770167770167
Sternum vest Pro str. XS374001374001
Sternum vest Pro str. S374002374002
Sternum vest Pro str. M374003374003

Se bestillingsskjema for mer tilbehør