Viktor 3-hjulssykkel

Viktor
Viktor 3-hjulssykkelØnsker du å kjøpe eller søke om dette produktet?

En stabil og lettkjørt trehjulssykkel uten hjelpemotor med lav innstigningshøyde.

Kategori: Stikkord: , , ,

Dokumenter

Produktbeskrivelse

Viktor 3-hjulssykkel er en stabil og lettkjørt sykkel. Sykkelen har 2 hjul foran, noe som gir deg full kontroll over bredden på sykkelen. Rammen har innebygd krengning og dette gjør at sykkelen «legger» seg i svingene, og skiller seg på denne måten fra tradisjonelle 3-hjulssykler. Sykkelen har lav innstigningshøyde, noe som gjør det enkelt å komme seg av og på. Viktor har hydrauliske trommelbremser.

Viktor fås også med elektrisk hjelpemotor, og denne 3-hjulssykkelen heter Viktor Power

Viktor er den største 3-hjulssykkelen i V-serien.

  • Viki 3-hjulssykkel
  • Vik 3-hjulssykkel
  • Vik Power 3-hjulssykkel
  • Viktoria
  • Viktoria power
  • Viktor
  • Viktor Power

Tekniske data

V-serienVikiVik (Power)Viktoria (Power)Viktor (Power)
Hjulstørrelse foran12"16"18"20"
Hjulstørrelse bak16"20"24"26"
Styrehøyde60-78 cm80-98 cm95-113 cm105-123 cm
Skrittlengde35-50 cm50-65 cm63-76 cm76-93 cm
Innstigningshøyde12 cm12,5 cm18 cm16 cm
Max brukervekt40 kg60 kg120 kg120 kg
Lengde 100 cm125 cm150 cm173 cm
Bredde60 cm73 cm78 cm86 cm
Vekt15 kg20 kg25 kg25 kg
Bremser foranTrommelTrommelTrommelTrommel
Bremser bakPedalbremsPedalbremsPedalbremsPedalbrems
Antall gir3 el.73 el.73 el. 73 el. 7
Farge CremeSortGrønnBlå
Kjørelengde (Power)ikke aktuelt30 km30 km30 km

Art.nr. / HMS

BeskrivelseArt.nrHMS nr
Viktoria 3-hjuls sykkel fast navVJ01
Viktoria 3-hjuls sykkel 3 gir VJ03096509
Viktoria 3-hjuls sykkel 7 girVJ09193246
Viktor 3-hjuls sykkel fast navVI01
Viktor 3-hjuls sykkel 3 girVI03
Viktor 3-hjul sykkel 7 girVI09193247
Viktoria Power 3-hjul sykkel med motor 7 girVJP193248
Viktor Power 3-hjuls sykkel med motor 7 girVP187690

Tilbehør

BeskrivelseArt.nrHMS nr
Bakovergir nav 7 gir (Vik/Viktoria/Viktor)VL-61697256
Bakovergir nav til 3 gir (V-serien) VL-61724629
Tannhjul for høy giring (V-serien) VT1997313
Tannhjul for lav giring (V-serien)VT18193289
Felgbrems hydraulisk bakhjul (V-serien) VR300193291
Styre 2-delt (Viki/Vik)VIKT16193290
Ledsagerhåndtak til 2-delt styre (Viki/Vik)VIKT1724621
Ledsagerhåndtak til stdandard styre (Viki/Vik)VT41193298
Bøylestyre (Vik/Viktoria/Viktor)VT0197265
Vertikalgrep (V-serien)VT4897267
Unionspedal vektkloss velkro høyre (V-serien)VT27193293
Unionspedal vektkloss velkro venstre (V-serien)VT28134441
Unionspedal med vektkloss høyre (V-serien)VT2924632
Unionspedal med vektkloss venstre (V-serien)VT3024633
Unionspedal med innvendig sidestøtte høyre (V-serien)VT31193300
Unionspedal med innvendig sidestøtte venstre (V-serien)VT32193299
Pedal sklisikker høyre (V-serien)VT25
Pedal sklisikker venstre (V-serien)VT26
Pedalforlenger 15mm høyre (Viktoria/Viktor)VR331
Pedalforlenger 15mm venstre (Viktoria/Viktor)VR331-02
Pedalforlenger 22mm høyre (Viktoria/Viktor)VR32931208
Pedalforlenger 22mm venstre (Viktoria/Viktor)VR329-2155154
Bardum fotplater str.24-30 med velcro sykkel (V-serien)224031210
Bardum fotplater str.31-36 med velcro sykkel (V-serien)224197276
Bardum fotplater str.37-42 med velcro sykkel (V-serien)224297277
Pedalarm kort høyre 90 mm (Vik)VIKT5924638
Pedalarm kort venstre 90 mm (Vik)VIKT6097273
Pedalarm kort høyre 140 mm (Viktoria/Viktor)VT5997280
Pedalarm kort venstre 140 mm (Viktoria/Viktor)VT6097282
Pedalarm med kneledd høyre (Vik/Viktoria/Viktor)VT6197284
Pedalarm med kneledd venstre (Vik/Viktoria/Viktor)VT6297286
Støtte til stivt ben/protese høyre (Vik/Viktoria/Viktor)VT63
Støtte til stivt ben/protese venstre (Vik/Viktoria/Viktor)VT6424635
Ovalt sete (V-serien)VT49
Mopedsete (V-serien)VT51193270
Luftsete til sykkel (V-serien)VT52193273
Sete bred gel (V-serien)VIKIT5397272
Unisete beslag (V-serien)VIKIT54193272
Sete multi (V-serien)VT5524626
Sete dame trekantet (V-serien)VIKIT5724630
Vinkelsete pinne (V-serien)VT14193274
Kroppsstøtte (V-serien)VT20193275
Kurv foran med beslag (V-serien)VJT03193274
Kurv bak (Vik/Viktoria/Viktor)VJT05193275
Sykkelveske (Vik/Viktoria/Viktor)VJT1024622
Bagasjebox m/låsbart lokk VJT8724625
Krykkeholder (Vik/Viktoria/Viktor)VT06624623
Sidespeil til sykkel (V-serien)VT0924634
Presenning (Viktoria/Viktor )VJT0797258
Innstegsplate (Vik/Viktoria/Viktor)VT40193315
Skyvestang (V-serien)VT21193287
Skyvestang m/bunnrør sett (Vik/Viktoria/Viktor)VR19297251
Rullatorstativ (Viktoria/Viktor )VT90
Lyssett foran og bak (Viktoria/Viktor)VT12

Standardutstyr

  • Kjedekasse
  • Trommelbrems på forhjul
  • Parkeringsbrems