Zitzi Starfish Pro dusj- og toalettstol

Zitzi Starfish Pro dusj- og toalettstolØnsker du å kjøpe eller søke om dette produktet?

Unik mulighet for posisjonering, støtte og individuell tilpasning.

Kategori:

Dokumenter

Beskrivelse

Zitzi Starfish Pro er en kombinert dusj- og toalettstol med mange reguleringsmuligheter som gir unik støtte og posisjonering.

Delt sete med trinnløs innstilling gir mulighet for individuell tilpasning av setedybde, benlengdeforskjell og abduksjon/adduksjon. Sammen med trinnløse innstillinger av bolstøtter får du en meget god trepunktsposisjonering.

Trinnløs ryggtilt gir mulighet for regulering av hoftevinkelen. Dette kan være med å bryte spastisiteten. Den høyderegulerbare ryggen gir økt postural kontroll, og høyderegulerbar hodestøtte med treleddet arm gir optimale reguleringsmuligheter.

Hydraulisk høyderegulering av setehøyden gjør det enkelt å tilpasse stolen for å komme over toalettskålen, og for å gi en ergonomisk arbeidsstilling for hjelperen.

Tekniske data

Zitzi Starfish Pro ManuellStr.1Str.2Str. 3 Zitzi Starfish Pro HydrauliskStr.1Str.2Str. 3
Setehøyde min - max53 - 78 cm53 - 63 cm53 - 63 cmSetehøyde min - max53 - 78 cm53 - 78 cm53 - 78 cm
Setedybde min max30 - 38 cm36 -47 cm45 - 55 cmSetedybde min max30 - 38 cm36 -47 cm45 - 55 cm
Setebredde min - max35 - 48 cm38 - 51 cm39 - 52 cmSetebredde min - max35 - 48 cm38 - 51 cm39 - 52 cm
Totalbredde 54 cm54 cm59 cmTotalbredde 54 cm54 cm59 cm
Hjul100 mm100 mm100 mmHjul100 mm100 mm100 mm
Bredde mellom armlener45 cm46 cm52 cmBredde mellom armlener52 cm53 cm60 cm
Frigang toalett41 - 51 cm41 - 51 cm41 - 51 cmFrigang toalett41 - 66 cm41 - 66 cm41 - 66 cm
Setetilt grader-5 - 30-5 - 30-5 - 30Setetilt grader-5 - 30-5 - 30-5 - 30
Ryggtilt grader-10 - 35-10 - 35-10 - 35Ryggtilt grader-10 - 35-10 - 35-10 - 35
Høyde person120 - 145 cm140 - 175 cm170 - 200 cmHøyde person120 - 145 cm140 - 175 cm170 - 200 cm
Max brukervekt150 kg150 kg150 kgMax brukervekt150 kg150 kg150 kg
Egenvekt26 kg29 kg32 kgEgenvekt26 kg33 kg38 kg

Art.nr. / HMS

BeskrivelseArt.nr.HMS nr.
Zitzi Starfish Pro Manuell str1689806
Zitzi Starfish Pro Manuell str2689807242932
Zitzi Starfish Pro Manuell str3689808242933
Zitzi Starfish Pro Hydraulisk str1689416
Zitzi Starfish Pro Hydraulisk str2689817242934
Zitzi Starfish Pro Hydraulisk str3689818242935

Standardutstyr

Standardutstyr Zitzi Starfish Pro Hydraulisk:

Hydraulisk høyderegulering
Manuell setetilt
Manuell ryggtilt
Kjørebøyle montert på rygg
Armlener montert på understell
Utsvingbare nedfellbare armstøtter
Hodestøtte
Bolstøtte
Benstøtte hel, oppfellbar
Hjul, 4 låsbare
Rygg med polster
Delt sete med meget godt polster
Potte
Feste for potte

Standardutstyr Zitzi Starfish Pro Manuell:

Manuell høyderegulering
Manuell setetilt
Manuell ryggtilt
Kjørebøyle montert på rygg
Armlener montert på understell
Utsvingbare nedfellbare armstøtter
Hodestøtte
Bolstøtte
Benstøtte hel, oppfellbar
Hjul, 4 låsbare
Rygg med polster
Delt sete med meget godt polster
Potte
Feste for potte

Tilbehør

BeskrivelseArt.nr.HMS-nr.
Hoftebelte Comfort str liten 2pkt spenne DWSR25 stk374201242936
Hoftebelte Comfort str liten 2pkt spenne 725 stk374202242937
Hoftebelte str liten spenne DWSR25 stk374205242938
Hoftebelte str liten spenne 725 stk 374206242939
Hoftebelte Comfort str medium 2pkt spenne DWSR40 stk374211242940
Hoftebelte Comfort str medium 2pkt spenne S40 stk374212242941
Hoftebelte Comfort str medium 2pkt spenne 740 stk374213242942
Hoftebelte str medium 4pkt spenne DWSR40 stk374216242943
Hoftebelte str medium 4pkt spenne S40 stk374217242944
Hoftebelte str medium 4pkt spenne 740 stk374218242945
Hoftebelte Comfort str stor 2pkt spenne DWSR40 stk374221242946
Hoftebelte Comfort str stor 2pkt spenne S40 stk374222242947
Hoftebelte Comfort str stor 2pkt spenne 740 stk374223242948
Hoftebelte str stor 4pkt spenne DWSR40 stk374226242949
Hoftebelte str stor 4pkt spenne S40 stk374227242950
Hoftebelte str stor 4pkt spenne 740 stk 374228242951
Antirotasjonsbelte str liten 4pkt spenne DWSR25 stk374231242952
Antirotasjonsbelte str liten 4pkt spenne 725 stk374232242953
Antirotasjonsbelte str medium 4pkt spenne DWSR40 stk374241242954
Antirotasjonsbelte str medium 4pkt spenne 740 stk374242242955
Sternumstøtte Soft str liten stk375211161842
Sternumstøtte Soft str medium stk375311161843
Sternumstøtte Soft str stor stk375411161844
H-sele Soft str liten stk376521161852
H-sele Soft str medium stk376531161853
H-sele Soft str stor stk376541161854
Monteringsbeslag øvre par689284161840
Ankelbånd Soft str liten stk377111201318
Ankelbånd Soft str medium stk377211201319
Ankelbånd Soft str stor stk377311201320
Armbånd Soft str stor stk378111242956
Armbånd Soft str liten stk378211242957
Monteringsstag hodestøtte stk152435201324
Pannebånd voksen stk77101140972
Pannebånd barn stk7710265550
Bord str2 stk* bolstøttebredde 19-25 cm990252242958
Bord str3 stk* bolstøttebredde 24-30 cm990253242959
Bord str4 stk* bolstøttebredde 29-35 cm990254242960
Bord str5 stk* bolstøttebredde 34-40 cm990255242961
Armstøtte rygg str1 par689461
Armstøtte rygg str2 par689462
Armstøtte rygg str3 par689463
Ryggdel m/sacrumstøtte til str3 stk689435242962
Bolstøtte str1 forsterket par689446
Bolstøtte str2 forsterket par689447242963
Bolstøtte str3 forsterket par689448242964
Lårstøtte str1 utside par689471
Lårstøtte str2 utside par689472242966
Lårstøtte str3 utside par689473242967
Lårstøtte str1 innside par689476har ikke
Lårstøtte str2 innside par689477242968
Lårstøtte str3 innside par689478242969
Hoftestøtte str2 par* 689481242970
Hoftestøtte str3 par 689483242971
Fotstøtte str1 hel stk689486
Fotstøtte str2 hel stk689487242972
Fotstøtte str3 hel stk689488242973
Fotstøtte str1 delt par689491
Fotstøtte str2 delt par689492242974
Fotstøtte str3 delt par689493242975
Fotstøtte str1 delt oppfellbar par689501
Fotstøtte str2 delt oppfellbar par689502242976
Fotstøtte str3 delt oppfellbar par689503242977
Fotstøtte str1 delt kuleledd par689506
Fotstøtte str2 delt kuleledd par689507242978
Fotstøtte str3 delt kuleledd par689508242979
Polster fotstøtte hel str1 stk689511
Polster fotstøtte hel str2 stk689512242980
Polster fotstøtte hel str3 stk689513242981
Polster fotstøtte delt str1 par689516
Polster fotstøtte delt str2 par689517242982
Polster fotstøtte delt str3 par689518242983
Leggstøtte str1 par689520
Leggstøtte str2 par689521242984
Leggstøtte str3 par 689522242985
Polster leggstøtte str1 par689523
Polster leggstøtte str2 par 689524242986
Polster leggstøtte str3 par689525242987
Urinskjerm str1 stk689531242988
Polster str1 sete delt for x-tra trykkavlastning 28mm par689546
Polster str2 sete delt for x-tra trykkavlastning 28mm par689547242989
Polster str3 sete delt for x-tra trykkavlastning 28mm par689548242990
Lokk str1 potte stk689528242991
Lokk str2 potte stk689529242992

*Kun sammen med armstøtte rygg 689461/689462/689463

** Er også str. 1