Vik Power trehjulssykkel

Vik Power trehjulssykkelØnsker du å kjøpe eller søke om dette produktet?

Stabil og lettkjørt trehjulssykkel med to hjul framme

Kategori: Stikkord:

Dokumenter

Beskrivelse

Trehjulssykkelen Vik Power er nest minste sykkelen i V-serien og passer for små brukere som veier opp til 60 kg og som har skrittlengde på 50-65cm. Den har innebygd krenging i rammen som gjør at sykkelen «legger seg» i svingene og oppleves som en tohjulssykkel, samtidig som den er trygg og stabil. To hjul foran gir full oversikt over sykkelens bredde. Lav innstigningshøyde og parkeringsbrems gjør det enkelt å komme seg på og av. Den stillegående hjelpemotoren MPF Drive gir god ytelse og har «walk-by-assistant» som gjør at sykkelen triller av seg selv slik at man slipper å skyve den når man går ved siden av. Vik har et bredt tilbehørssortiment som gjør at sykkelen kan tilpasses den enkeltes behov.

Detaljert informasjon om Vik Power og full oversikt over tilbehør finner du i produktarket og i tabellen over.

Tekniske data

Tekniske dataVik PowerViktoria PowerViktor Power
Hjulstørrelse foran16"18"20"
Hjulstørrelse bak20"24"26"
Styrehøyde80-98 cm95-113 cm105-123 cm
Skrittlengde50-65 cm63-76 cm76-96 cm
Innstigningshøyde12,5 cm18 cm18 cm
Maksimal brukervekt60 kg120 kg*120 kg*
Lengde 125 cm150 cm173 cm
Bredde73 cm78 cm86 cm
Vekt sykkel35 kg40 kg40 kg
Bremser foranTrommelTrommelTrommel
Bremser bakHydraulisk felgHydraulisk felgHydraulisk felg
ParkeringsbremsJaJaJa
Innvending girsystem7 gir7 gir7 gir
Farge SortGrønnRød
MotortypeMPF DriveMPF DriveMPF Drive
Dreiemoment60 Nm60 Nm60 Nm
Batterikapasitet12 Ah12 Ah12 Ah
Rekkevidde inntil50 km50 km50 km
Starthjelp JaJaJa

*Kan bestilles med forsterket ramme som gir maksimal brukervekt på 150 kg.

Art.nr. / HMS

BeskrivelseArt.nr.HMS nr.
Vik Power 7 gir med motor hydrauliske bremserVIP232775
Viktoria Power 7 gir med motor hydrauliske bremserVJP193248
Viktor Power 7 gir med motor hydrauliske bremserVP187690

 

Standardutstyr

  • MPF hjelpemotor 250W
  • 7 gir
  • Hydraulisk felgbrems bak
  • Trommelbrems foran
  • Parkeringsbrems
  • Skjermer
  • Bagasjebrett
  • Ringeklokke
  • Sykkellås
  • Lys foran og bak
  • Krengeassistent (Viktoria Power og Viktor Power)
  • Walk-by-assistant

Tilbehør

BeskrivelseArt.nr. HMS.nr.
Sete OvaltVIKIT49193271
Sete LuftVIKIT52193269
Sete bred gelVIKIT53193270
Pedaler m/tåhetter og strikk, parA8077147748
Pedal sklisikker høyreVT25193300
Pedal sklisikker venstreVT26193299
Union m/vektkloss og velcro høyreVT27097265
Union m/vektkloss og velcro venstreVT28097267
Unionspedal innvendig sidestøtte høyreVT31024632
Unionspedal innvendig sidestøtte venstreVT32024633
Pedalarm kort høyreVT59024638
Pedalarm kort venstreVT60097273
Pedalarm med kneledd høyreVT61097280
Pedalarm med kneledd venstreVT62097282
Støtte til stivt ben/protese høyreVT63097284
Støtte til stivt ben/protese venstreVT64097286
Bardum fotplater str.24-30 med velcro sykkel224031208
Bardum fotplater str.31-36 m. velcro sykkel, par2241155154
Bardum fotplater str.37-42 med velcro sykkel224231210
Bardum fotplater med snowboardbinding metall str 40-46VR215S
Krykkeholder, stkVT06024622
Pressening VT07624623
Sidespeil til sykkelVT09024625
SykkelveskeVJT10193277
Lyssett foran og bakVT12097251
Kroppsstøtte str storVJT20097257
Vinkelsadelpinne til kroppsstøtte str storVJT14
Kroppsstøtte str ekstra storVT20024630
Vinkelsadelpinne til kroppsstøtte str ekstra storVT14024626
InnstegsplateVT40024634
Ledsagerhåndtak til std. styreVT41193290
Kurv foran VJT03193274
Kurv bakVJT05193275
Bagasjebox m/låsbart lokkVJT87193278
Pedalbrems VR301097300
Skyvestang med bremsVR192B234321
Viktoria/Viktor RullatorstativVT90193287

Tilbehøret går også til syklene med elmotor (Power-modellene).