Hopp til innhold

IPAI REHA-NXT bilsete

IPAI REHA-NXT er et forovervendt bilsete. Bilsetet er utviklet for barn med en funksjonshemming eller en funksjonsnedsettelse. Det har svært gode tilpasningsmuligheter, og kan leveres med både tilt, dreieplate, ISOFIX og stabiliseringsbøyle.

Den integrerte fempunktsselen har skulderpolster, og skulderselene kan justeres individuelt. IPAI REHA-NXT kompenserer for barnets funksjonsnedsettelse og posisjonerer for å unngå uheldig sittestilling. Bilsetet kan leveres med juster- og oppfellbar fotplate, ulike setepolstrere, skulderstropper for brukere som kommer seg ut av fempunktsselen, samt sikkerhetsbord.

IPAI REHA-NXT bilsete er kollisjonstestet og godkjent etter ECE-R44/04.

Setet kan også fås uten dreieplate og ISOFIX, hvilket gjør det 2 kg lettere. Dette er hendig i forbindelse med drosjekjøring/skoleskyss.

NB! Bruk ALLTID bilens trepunktssele i tillegg til bilsetets seler når brukeren sitter i setet. Trepunktsselen festes over de andre selene.

Les mer

IPAI REHA-NXT er et forovervendt bilsete. Bilsetet er utviklet for barn med en funksjonshemming eller en funksjonsnedsettelse. Det har svært gode tilpasningsmuligheter, og kan leveres med både tilt, dreieplate, ISOFIX og stabiliseringsbøyle.

Den integrerte fempunktsselen har skulderpolster, og skulderselene kan justeres individuelt. IPAI REHA-NXT kompenserer for barnets funksjonsnedsettelse og posisjonerer for å unngå uheldig sittestilling. Bilsetet kan leveres med juster- og oppfellbar fotplate, ulike setepolstrere, skulderstropper for brukere som kommer seg ut av fempunktsselen, samt sikkerhetsbord.

IPAI REHA-NXT bilsete er kollisjonstestet og godkjent etter ECE-R44/04.

Setet kan også fås uten dreieplate og ISOFIX, hvilket gjør det 2 kg lettere. Dette er hendig i forbindelse med drosjekjøring/skoleskyss.

NB! Bruk ALLTID bilens trepunktssele i tillegg til bilsetets seler når brukeren sitter i setet. Trepunktsselen festes over de andre selene.

Demonstrasjon av bilsete IPAI NXT

Heidi viser frem bilsete IPAI NXT.

Montering av ISOFIX-adapter på bilsetene Kidsflex og IPAI REHA-NX

Heidi viser deg hvordan ISOFIX-en til IPAI LGT-bilsetet fungerer.

Montering av fotbrett

Hvordan fungerer magnetlåsen?

BeskrivelseTeksnisk dataTeknisk data
Uten putesettMed putesett
Setebredde, bekken31 cm26 cm
Setebredde, knær34 cm34 cm
Setedybde30 cm27 cm
Rygghøyde41 - 54 cm38 - 51 cm
Total rygghøyde inkl. hodestøtte59 - 74 cm56 - 71 cm
Min. høyde bolstøtter20 cm17 cm
Maks høde bolstøtter33 cm30 cm
Bredde mellom bolstøtter20 - 33 cm17 - 30 cm
Vinkel85° - 160°85° - 160°
Brukervekt15 - 36 kg15 - 36 kg
Total høyde68 -88 cm68 -88 cm
Total bredde51 cm51 cm
Total dybde42 cm42 cm
Vekt12 kg*12 kg*
*vekt er inkludert alt standard utstyr
BeskrivelseArt.nrHMS art.nr.
IPAI NXT, rød/svart450000-ST-1254815
IPAI NXT, grå/svart450000-ST-2253525
Høydejusterbar fempunktssele med polster
Høydejusterbar hodestøtte
Trinnvis høyderegulering av rygg
Bolstøtter
Baseplate
Dreieplate
BeskrivelseArt.nrHMS nr.
Indiviuelt justerbare seler, erstatter standard450000-G
Tilt 0°-10°350100-ST234297
Tilt 10°-20° **350110-ST233596
ISOFIX-adapter350575-ST233599
Stabiliseringsbøyle ***350550-ST234298
Standard fotbrett350450-ST233598
Oppfellbart fotbrett ****350452-ST287794
Benstøtte til fotbrett ****450453-ST
Fotrulle350455-ST
Dreieplate, høyre350200-ST-H
Dreieplate - utløser mot dør350220-ST
Ryggpute450700234210
Setepute450720234211
Hodestøttepolster, sider, par450740287795
Hodestøttepolster, bak460750254350
Sidestøttepolster, par450710234212
Hoftestøttepolster, par450730234213
Avtagbar abduksjonskloss350400-ST234324
Hodefiksering450630-ST253371
Sikkerhetsbord380600-ST233865
Justerbare sidestøtter, par450600-ST
Sikkerhetspad for spenne, magnetlås (husk beltekutter)350655-ST239437
Sikkerhetspad for spenne, snaplås350650-ST234299
Beltekutter154011603
Belte for å redusere skulderbredde350640-ST239438
Beskyttelsestrekk til bilens sete350780-ST
** Må bestilles med tilt 0°-10°
*** Bestilles hvis ikke bruk av ISOFIX
**** Må bestilles i tillegg til standard fotbrett
Produktark
Bruksanvisning
Monteringsanvisning Isofix

Produktfordeler

  • Gode tilpasningsmuligheter
  • Gode posisjoneringsmuligheter
  • Kan fås med dreieplate og ISOFIX